10% popusta na prvu kupovinu za nove članove kluba

⛟ Besplatna dostava za porudžbine veće od 20000 RSD

RODNA RAVNOPRAVNOST

Primadonna u skladu sa vizijom i vrednostima misije organizacije, namerava da konstantno promoviše i obezbeđuje mere usmerene na inkluzivnost i rodnu ravnopravnost, a posebno da garantuje prisustvo i profesionalni razvoj žena u organizaciji. U tom smislu, želi da nastavi sa valorizacijom različitosti prisutnih u ulogama koje funkcionišu u organizaciji i sa procesima koji mogu da razviju osnaživanje žena u poslovnim aktivnostima. Pažnja organizacije, na putu koji obezbeđuje postizanje i održavanje ove svrhe, usmerava svoje napore u oblastima koje je pripremila praksa.

„Cilj rodne ravnopravnosti koji se sada pretpostavlja na institucionalnom, nacionalnom i međunarodnom nivou zahteva radikalne intervencije kako bi se prevazišli rodni stereotipi, kako u pogledu radnog i porodičnog konteksta, tako i podrivali izvori nejednakosti. Štaviše, ekonomski i društveni uticaj pandemije Covid-19 nameće kompanijama promenu paradigme u organizaciji rada i čini inkluziju na svim nivoima u 51% zemlje: žene,prioritetnim i suštinskim.

Da bi se postigla stvarna promena paradigme, neophodno je da principi rodne ravnopravnosti i poštovanja različitosti budu integrisani u korporativne ciljeve i stoga je neophodno da se organizacije opremi sa adekvatnim alatima kroz koje:

− obratiti pažnju i postaviti precizne ciljeve za svaku fazu rada žena u organizacijama;− meriti postignuti napredak na jasan i standardizovan način; − sertifikovati rezultate postignute praćenjem kvalifikovanih i transparentnih procesa.

 

Organizacije se obavezuju da će sprovoditi principe rodne ravnopravnosti, artikulisane na celokupnom profesionalnom putu i životnim fazama radnika, od momenta prijema do penzionisanja, sa ciljem ne samo povećanja prisustva žena u radnom kontekstu već i garantuju jednake mogućnosti za karijeru, do najvažnijih najviših uloga, jednak ekonomski tretman, uslove ravnoteže između posla i privatnog života prilagođene različitim fazama života i proaktivne u rebalansu porodičnog opterećenja između muškaraca i žena, kao i radno okruženje koje odbacuje stereotipe, diskriminaciju, svaki oblik fizičkog, verbalnog, digitalnog zlostavljanja i umesto toga predložiti kulturu različitosti i inkluzije.”

X